Barista
E-MAİLİNİ BIRAK, HABERLEŞELİM


Modern zaman ozanları “BARİSTA”, ikinci albümleri “57”de çıtayı daha da yükseltti!

İlk albümü “DayDream” ile müzik çevrelerinde olumlu yankılar uyandıran  alternatif rock  grubu BARİSTA, 17 şarkılık ikinci albümü “57” ile Temmuz ayında önde gelen müzik marketlerde yerini alıyor. İki CD’den oluşan, dokuz Türkçe şarkı içeren birinci bölümünün ismi “Başka Görünmek” ve  8 İngilizce şarkı sunan ikinci kısmının ise “Rainbows in the Sun” olan albüm, Türkiye’yi dünya çapında alternatif müzisyenler ile tanıştırıyor. 

 

Bahadır Eryılmaz ve Evren Arkman’ın öncülüğündeki BARİSTA’nın, kayıtları Los Angeles, San Francisco ve İstanbul’da tamamen canlı olarak gerçekleşen ve alternatif rock müziğinin en güçlü isimlerini bir araya getiren bu albümü, her şarkıyı aynı vokalistin söylediği klasik bir albüm yapısında değil. “DayDream”de olduğu gibi ”57”de de müziği, şarkının ruh ve temasına en uygun vokalistten dinleme imkanı sunan BARİSTA, vokali de bir enstrüman olarak görüyor.

 

Sosyal ve politik endişelerin, yaşamsal durumlara karşı hissedilen güçlü duygularla birleştiği, yaşayan bir ruh haline sahip olan albümde vokaller Ömer Aydın, Evren Arkman, Bahadır Eryılmaz, Sara Azriel, Moorea Dickason, Chris Hanley ve Phillip Piper’e ait.

 

BARİSTA’nın kurucusu Bahadır Eryılmaz, “Bu, sıradan bir şimdiki-zaman insanının, yaşadığı toplumun içinde ve aynı zamanda dışında bulunarak hissettiklerini müzik ve söz yoluyla ifade ettiği bir albüm oldu. İlk video-klibimizi  ‘Duvarlar’ şarkısına çektik. Birinci albümümüz “DayDream”de olduğu gibi, içindeki derinlikte kendi gerçeğini arayan herkesi, sade ezgilerin çarpıcı etkisi ile tanışmaya davet ediyoruz...” şeklinde konuştu.

 

Şarkı Listesi:

CD1 “Başka Görünmek”
Duvarlar
Dilek Çeşmesi
İtiraz
Pazaryeri
Aklımda
Rüstem
Park’ta
Neden Hep Sonradan
Hayalim
  CD2 “Rainbows in The Sun”
Matthew’s Curls
The Last Room
Sunday Afternoon
Alive
Farewell Nicole
Ugly
Meantime
Lonely by Choice
     

 

BARİSTA Hakkında

2011 yılında kurulan BARİSTA, gerçek duygular ve seslerin peşinde, rock ve blues tınıları ile uzun bir yolculuğa çıkan bir grup. İlk şarkıları “Dreams”, 2014 yılının Haziran ayında yayınlandı. Aynı yılın sonlarına doğru yayınlanan 2 CD’li “DayDream” adlı albümleri ise yaşanmışlıkları, hayatı, aşkı ve kayıpları anlatıyor. Kadıköy’de küçük bir stüdyoda temelleri atılan, çekirdek kadrosunda Bahadır Eryılmaz ve Evren Arkman yer alan BARİSTA, şarkı ve enstrümanlardaki dinamizmi ve doku zenginliğini sağlamak adına farklı müzisyenler ile çalışmayı tercih ediyor. 

 

 

http://www.baristabeat.com/

https://www.facebook.com/Baristamusic

https://www.instagram.com/barista_official/

#Barista #BaristaBeat #57 #Duvarlar